Správný typ oleje a jeho množství pro vaše auto

Blog image

Výběr správného oleje do motoru jakož i jiných maziv najdete v tzv. "Mazacích plánech". a to jsou doporučení výrobců.

Při výběru motorového oleje je vždy nutné dodržet specifikace určené výrobcem automobilu, které najdete v servisní knížce. Pokud tyto informace nemáte, mohou Vám pomoci tato doporučení výrobců olejů a maziv "mazací plány". Tyto doporučení Vám pomohou zjistit, jaký olej výrobce doporučuje pro váš vůz. Postačí si z uvedených možností zvolit značku vašeho oblíbeného výrobce motorového oleje. Budete přesměrováni na stránku výrobce, kde podle parametrů vašeho vozidla zjistíte typ oleje, který je vhodný a doporučený pro Váš automobil.


CASTROL

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Castrol. Po příchodu na stránky v pravé části zvolte odkaz "Mazací plány". Pak vyberte výrobce vašeho auta, specifikujte model. V posledním kroku je uveden doporučený typ oleje pro Váš automobil.

Doporučené oleje - Castrol


SHELL

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Shell. Po příchodu na stránku zvolte druh automobilu (osobní, nákladní, motorka atd.), Dále zvolte výrobce, model auta, pak se zobrazí výrobcem doporučený olej pro Váš automobil.

Doporučené oleje - Shell


TOTAL

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Total. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce, výběrem specifikujete typ vozidla, značku, model, motor a po posledním kroku se zobrazí vhodný olej pro Váš automobil.

Doporučené oleje - Total


ELF

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Elf. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce, výběrem specifikujete typ vozidla, značku, model, motor a po posledním kroku se zobrazí vhodný olej pro Váš automobil.

Doporučené oleje - Elf


Valvoline

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Valvoline. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce. Z nabídky v modrém okně vyberte "cars" tedy osobní vozidlo, z další nabídky vyberte značku vašeho vozidla, model, a typ auta následně se zobrazí informace o objemu motorového oleje a jaký typ oleje je nejvhodnější pro vaše vozidlo.

Doporučené oleje - Valvoline


MOBIL

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Mobil. Po příchodu na stránku, je v německém jazyce. Po kliknutí hned do prvního možného řádku vepište značku auta a stiskněte "Enter" (klikněte "Suche"). Na následující straně vyberte typ vozidla. Pokud se na stránce nenachází, na konci seznamu stiskněte tlačítko "Show all results", pak vyberte vaše auto. Na následující straně je uveden doporučený olej pro vaše vozidlo.

Doporučené oleje - Mobil


LIQUI MOLY

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Liqui Moly. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce. Po kliknutí zvolte ikonou, jakého typu je váš automobil. Potom zvolte výrobce vozidla z nabízených možností. Dále specifikuje typ vašeho vozu a motorizaci. Pak uvidíte oleje výrobce Liqui Moly určené pro Váš automobil.

Doporučené oleje - Liqui Moly


MOTUL

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Motul. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce. Můžete vyhledat typ auta přímo ve vyhledávacím políčku nebo olej vyhledáte pomocí výběru automobilu, značky, modelu auta atd. Až se dostanete k olejům, vhodným pro vaše vozidlo. span>

Doporučené oleje - Motul


SELENIA

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Selenia. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce. Zvolte značku auta. Dále vyberete možnost "Motorcars" a přesný typ vašeho vozidla a potvrdíte stiskem "search". Nyní stačí jen vybrat konkrétní verzi vašeho auta a zjistíte vhodný olej.

Doporučené oleje - Selenia


PARAMO

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Paramo, oleje Mogul. Po příchodu na stránku vyplňte všechny parametry vašeho automobilu. Následně se zobrazí doporučený olej pro vaše auto.

Doporučené oleje - Paramo


FUCHS

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Fuchs. Po příchodu na stránku, je v německém jazyce. Na hlavní straně můžete zvolit jazyk (anglicky, německy, polsky atd), dále specifikuje typ auta (osobní, nákladní, motocykl atd.), Vyberte z roletové nabídky výrobce, model a typ auta. V pravém spodním rohu klepněte pro zobrazení popisu, dalším klikem pro zobrazení hledaných dat, tedy seznam doporučenýách kapalin pro váš automobil.

Doporučené oleje - Fuchs


ENI

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Eni. Po příchodu na stránku, je v první možnosti olej vyhledat zadáním značky a typu auta nebo v druhé možnosti zadejte kategorii, výrobce, model a typ auta, vhodné oleje se zobrazí po kliknutí na "seznam typů olejů".

Doporučené oleje - Eni


GULF

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Gulf. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce. První možností je vyhledat oleje zadáním značky a modelu auta nebo v druhé možnosti zadejte kategorii, výrobce a model auta. Vhodné oleje se zobrazí po zadání požadovaných údajů.

Doporučené oleje - Gulf


Q8

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Q8. Po příchodu na stránku, je v anglickém jazyce. První možností je vyhledat oleje zadáním značky a modelu auta nebo v druhé možnosti zadejte kategorii, výrobce, model a typ auta. Vhodné oleje se zobrazí po zadání požadovaných údajů.

Doporučené oleje - Q8


OMV

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů OMV. Po příchodu na stránku, je v českém jazyce. Zadejte kategorii, značku, radu a model auta. Vhodné oleje se zobrazí po kliknutí na "vyhledávání".

Doporučené oleje - OMV


RAVEN

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů RAVEN, v nabídce najdete motorové oleje ale především převodové oleje predne dle specifikace za rozumnou cenu. Ideální je si zvolit německou stránku, tam najdete úplné informace ale hlavně kompletní. Po příchodu na stránku, je v německém jazyce, Klikněte "Öl-Finder" dále Pkw dále "Marke" jako Značku automobilu, model a typ. Po zadání se zobrazí vhodné oleje pro daný automobil.

Doporučené oleje - RAVEN


REPSOL

Mazací plány jsou doporučení výrobce maziv a olejů Repsol. Po příchodu na stránku, je v českém jazyce. Zadejte kategorii, značku, model, verzi a interval výměny, klikněte hledat "search". Vhodné oleje se zobrazí po pár sekundách.

Doporučené oleje -/www.repsol.com/es_en/productos-servicios/lubricantes/profesionales/buscador_lubricantes/Default.aspx?JScript=1&JScript=1 "target =" _ blank "rel =" noopener noreferrer "> Repsol

Přidat komentář

Komentáře (251)